اطلاعات درباره ی دبستان ابوذر چمن

این دبستان در استان خوزستان و در شهر دهدز از توابع شهرستان ایذه قرار دارد . در سال 88 جمعیت دانش آموزی این دبستان 67 نفر ودر سال 89 تعداد دانش آموزان آن 65 و هم اکنون دارای 58 نفر دانش آموز  و تعداد 4 معلم است.

دانش آموزان این دبستان از نظر درسی در سطح بالایی قرار دارند و در طی سه سال اخیر توانستند رتبه های اول شهر و منطقه دهدز را کسب کنند .

استفاده از روش های نوین درسی مورد توجه معلمان زحمت کش این دبستان است.با وجود نبود امکانات مناسب و عدم توجه مسولین به بحث آموزش و یادگیری و عدم درک و همکاری با معلمین غیر بومی در سال های اخیر این دبستان از بهترین روش های آموزشی بهره گرفته و موجب اعتلا و بارور شدن استعداد های ناب دانش آموزان خطه زاگرس نشین شده است.

این دبستان که در قلب رشته کوه زاگرس قرار دارد دارای مردمی مهربان و خونگرم است و مجموعه ده های این منطقه سرسبز سادات حسینی نامیده می شود و جمعیت زیادی از دانش آموزان منطقه دهدز را در خود جای داده است.

از تعداد 58 نفر دانش آموز این دبستان 28 نفر دختر و 30 نفر پسر است .کلاس اول 10 نفر و کلاس دوم 15 نفر و کلاس سوم 9 نفر و کلاس چهارم 10نفر و کلاس پنجم 14 نفر است.

به علت نبود معلم کلاس های این دبستان به صورت چند پایه اداره می شوند که معلم پایه اول  و چهارم آقای علی افسون از شهرستان باغملک و معلم پایه ی دوم وسوم آقای کیاوش مرادی از شهرستان ایذه و معلم پایه پنجم و مدیر دبستان آقای ضرغام فرامرزی از شهرستان بهبهان است. معلم تربیت بدنی نیز آقای امان الله زیلایی از شهر دهدز و سرایدار محترم دبستان نیز آقای بارزی هستند.

دانش آموزان این دبستان در زمینه ی خود مدیریتی و رسیدگی به مشکلات دبستان و همکاری نزدیک با مدیر و معلمان سرآمد هستند و در بحث هی مشارکتی و برگزاری جشن ها و اعیاد نهایت همکاری را دارا هستند و موجبات رضایت اولیا و معلمان را فراهم می کنند.

نبود امکانات آموزشی و اختصاص ندادن بودجه مالی و شرایط کلی این ساختمان از مشکلات این دبستان است .

 

/ 0 نظر / 4 بازدید